CHP’li Başarır: Sağlık Bakanı Koca kalibrasyon uçağıyla geziyor

CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, “Jetgiller ailemiz günden güne büyüyor” diyerek Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Devlet Hava Meydanları’na kalibrasyon için alınan uçakla seyahat ettiğini ileri sürdü. Başarır, “Milyonlarca yurttaşımız, emeklimiz, işçimiz 1.200 lira otobüs biletini veremediği için köylerine, memleketine gidemiyor. Siz utanmıyor musunuz? Her hafta sizin gibi bir bakanı Jetgiller ailesine katmaya devam edeceğim” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, ‘Jetgiller ailesi’ diye nitelendirerek ilk önce Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu’nun Rönesans şirketine ait uçakla Almanya’ya gezi yaptığını, ikinci olarak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin Tapu-Kadastro’ya ait haritalama uçağıyla seyahat ettiğini, üçüncü olarak da Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’nın Orman Genel Müdürlüğü’ne ait yangınla mücadele uçağını gezilerinde kullandığını açıklamıştı.

ANKA’nın haberine göre, “Jetgiller ailemiz günden güne büyüyor” diyen Başarır, son olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Devlet Hava Meydanları’na ait kalibrasyon uçağıyla seyahat ettiğini ileri sürdü. Koca’nın söz konusu uçakla 31 Mart yerel seçim sürecinde 21 Mart’ta Mardin’e giderek Şehir Hastanesi’nin temel atma törenine katıldığını söyledi. Başarır, şöyle konuştu:

“Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Devlet Hava Meydanları’na kalibrasyon için alınan bu uçakla özel işlerinde ve siyasi işlerinde seyahat etmiş. Mesela, 10 Nisan’da, bayramda Hatay’a gitmiş. Mardin’e gitmiş, Hatay’a gitmiş. Şimdi soruyorum Sayın Bakan, bayramda uçakla Hatay’a gidiyorsunuz, seçim için, özel işleriniz için. Mardin’e gidiyorsunuz. Ama bayram tatiline giriyoruz. Milyonlarca yurttaşımız, emeklimiz, işçimiz 1.200 lira otobüs biletini veremediği için köylerine, memleketine gidemiyor. Siz utanmıyor musunuz?”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir